Kategorie produktów

Sposób podłączenia

Obszar zastosowania

Baza komunikacyjno-ładująca

Częstotliwość radiowa

Długość fali

GPS

Kamera

Karta pamięci

Klasa szczelności

Klawiatura

Kolor obudowy

Komunikacja Bluetooth

Komunikacja GSM

Komunikacja przewodowa

Komunikacja WI-Fi

Ładowanie

Lustro kątowe w zestawie

Lustro oscylacyjne

Moc

Moduł komunikacyjny

Moduł zasilający w zestawie

NFC

Obiektyw/pole robocze

Odczyt kodów DPM

Odległość odczytu

Odporność na upadki

Ogniskowa obiektywu

Optyka

Pamięć Flash

Pamięć RAM

Pojemność baterii

Procesor

Przekątna ekranu

Przewód komunikacyjny

RFID

Rodzaj klawiatury

Rodzaj oświetlacza

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość kodów

Rozdzielczość matrycy

Sposób komunikacji

System operacyjny

Temperatura otoczenia pracy

Typ czytnika kodów

Typ źródła

Uchwyt pistoletowy

Wymienne obiektywy

Wyświetlacz

Zasilacz w zestawie

Zastosowanie

Złącza

Znakowany materiał

Wyświetlanie 1–24 z 259 wyników

Skanery stacjonarne – zasada działania

Skaner stacjonarny odczytuje, dekoduje, a następnie przysyła do komputera dane zaszyfrowane w kodzie kreskowym. W przypadku skanerów laserowych możliwe jest to dzięki skanowaniu, które polega przesuwaniu wiązki światła (lasera) wzdłuż czytanego kodu. Światło to jest odbijane przez jasne elementy kodu i pochłaniane przez ciemne kreski, dzięki czemu fotodioda może odczytać dane. Czas trwania każdego impulsu (grubość czarnych kresek i białych pól) dekoduje informacje, które są tłumaczone na język cyfr, liter lub innych znaków, a następnie przesłane do komputera.

Dostępny w Datalogic ELTRON czytnik kodów kreskowych stacjonarny pozwala błyskawicznie odczytać dane nawet w niesprzyjających warunkach produkcyjnych czy magazynowych. Co niezwykle ważne można go używać także w ruchu, w słabo oświetlonych pomieszczeniach czy na zabrudzonym kodzie kreskowym. Dzięki temu może być wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Ponadto nasze czytniki kodów kreskowych są niewielkie. Producent zadbał o kompaktowe wymiary obudowy, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca na maszynie czy wokół transporterów na linii produkcyjnej. Oferowane przez nas skanery stacjonarne umożliwiają automatyczne skanowanie kodów bez konieczności nadzoru człowieka (Unattended Scanning Systems).

Innym rodzajem skanerów stacjonarnych są skanery matrycowe, tutaj zasada działania przypomina działanie szybkiego aparatu cyfrowego, który przechwytując obraz za pomocą matrycy, przetwarza go, używając najnowszych algorytmów i odszukuje elementy, które stanowią kod kreskowy na obrazie.

Zastosowanie skanerów stacjonarnych

Skaner kodów kreskowych to urządzenie wykorzystywane w wielu branżach. Zastosowanie znajduje m.in. w sektorze automotive, w którym doskonale sprawdzą się urządzenia, takie jak skanery matrycowe – Datalogic Matrix do skanowania kodów DPM (direct part marking). Z naszej oferty skorzystają także przedsiębiorstwa z branży food packaging, która zmaga się z wieloma skomplikowanymi procesami produkcyjnymi, magazynowymi i logistycznymi.

Stacjonarny skaner kodów kreskowych w ofercie ELTRON

Skanery magazynowe od DATALOGIC występują w wielu wariantach, które różnią się skuteczną odległością odczytu, ogniskową obiektywu lub modułu laserowego – typem optyki, rodzajem oświetlenia, rozdzielczością skanowanych kodów, rozdzielczością matrycy, sposobem komunikacji itd.. Wiele skanerów laserowych posiada także lustro kątowe, lustro oscylacyjne. Ponadto skanery stacjonarne mają albo wbudowane moduły komunikacyjne takie jak: Ethernet, Ethernet-IP, Profinet, Modbus albo mogą komunikować się z dodatkowymi urządzeniami konwertującymi sygnał RS232 na żądany protokół komunikacyjny. Dzięki temu z łatwością wybierzesz skanery stacjonarne dostosowane do Twoich potrzeb.

W naszej ofercie znajdziesz także terminale mobilne i znakowarki laserowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!