Kategorie produktów

Sposób podłączenia

Obszar zastosowania

Baza komunikacyjno-ładująca

Częstotliwość radiowa

Długość fali

GPS

Kamera

Karta pamięci

Klasa szczelności

Klawiatura

Kolor obudowy

Komunikacja Bluetooth

Komunikacja GSM

Komunikacja przewodowa

Komunikacja WI-Fi

Ładowanie

Lustro kątowe w zestawie

Lustro oscylacyjne

Moc

Moduł komunikacyjny

Moduł zasilający w zestawie

NFC

Obiektyw/pole robocze

Odczyt kodów DPM

Odległość odczytu

Odporność na upadki

Ogniskowa obiektywu

Optyka

Pamięć Flash

Pamięć RAM

Pojemność baterii

Procesor

Przekątna ekranu

Przewód komunikacyjny

RFID

Rodzaj klawiatury

Rodzaj oświetlacza

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość kodów

Rozdzielczość matrycy

Sposób komunikacji

System operacyjny

Temperatura otoczenia pracy

Typ czytnika kodów

Typ źródła

Uchwyt pistoletowy

Wymienne obiektywy

Wyświetlacz

Zasilacz w zestawie

Zastosowanie

Złącza

Znakowany materiał

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Skaner kodów kreskowych – działanie i zastosowanie

Skaner kodów kreskowych to urządzenie, które służy do odczytywania kodów kreskowych znajdujących się na produktach, opakowaniach lub materiałach. Dzięki skanerom kodów kreskowych można szybko i łatwo zidentyfikować produkty i przetworzyć dane z kodów kreskowych w celu zarządzania magazynem, śledzenia przesyłek lub sprzedaży detalicznej.

Skanery kodów kreskowych działają na zasadzie optycznego odczytu kodu kreskowego za pomocą światła. Istnieją trzy główne rodzaje skanerów kodów kreskowych:

  • skanery bezprzewodowe, przesyłające dane z kodów kreskowych do komputera z wykorzystaniem połączenia radiowego lub Bluetooth,
  • skanery przewodowe – łączące się z komputerem za pomocą kabla. Modele wyposażone w specjalną podstawkę pozwalają na skanowanie produktów na dwa sposoby: albo przez przykładanie skanera do kodu, po zdjęciu czytnika z podstawki, albo przez przykładanie produktu z kodem pod skaner, gdy czytnik spoczywa na podstawce;
  • skanery przemysłowe (mogą wystąpić w wersji przewodowej lub bezprzewodowej) – dostosowane do pracy w każdych warunkach dzięki wytrzymałej obudowie i możliwości sczytywania kodów pod różnymi kątami i z różnych odległości.

Skanery kodów kreskowych są szeroko stosowane w różnych branżach, w tym w magazynach, logistyce, handlu detalicznym i medycynie. Dzięki ich zastosowaniu można zwiększyć efektywność i dokładność pracy, co prowadzi do oszczędności czasu i kosztów oraz poprawia jakość obsługi klienta.

Skanery kodów kreskowych Datalogic

Firma Datalogic, jako światowy lider automatyki przemysłowej i systemów automatycznej identyfikacji stworzyła kilka linii skanerów kodów kreskowych, które obejmują wygodne i mobilne skanery bezprzewodowe oraz niezawodne skanery przewodowe. Znajdziesz wśród nich również produkty o specjalnych zastosowaniach, m.in. wytrzymałe skanery przemysłowe, przystosowane do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach, odporne na upadki i działanie czynników atmosferycznych.

W naszej ofercie znajdują się także inne urządzenia Datalogic:

Zastanawiasz się, co wybrać? Skontaktuj się z nami – oferujemy kompleksową pomoc techniczną i wsparcie podczas konfiguracji i wdrażania urządzeń. Przeprowadzamy także szkolenia z obsługi skanerów kodów kreskowych i pozostałych, wymienionych urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.