Kategorie produktów

Sposób podłączenia

Obszar zastosowania

Baza komunikacyjno-ładująca

Częstotliwość radiowa

Długość fali

GPS

Kamera

Karta pamięci

Klasa szczelności

Klawiatura

Kolor obudowy

Komunikacja Bluetooth

Komunikacja GSM

Komunikacja przewodowa

Komunikacja WI-Fi

Ładowanie

Lustro kątowe w zestawie

Lustro oscylacyjne

Moc

Moduł komunikacyjny

Moduł zasilający w zestawie

NFC

Obiektyw/pole robocze

Odczyt kodów DPM

Odległość odczytu

Odporność na upadki

Ogniskowa obiektywu

Optyka

Pamięć Flash

Pamięć RAM

Pojemność baterii

Procesor

Przekątna ekranu

Przewód komunikacyjny

RFID

Rodzaj klawiatury

Rodzaj oświetlacza

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość kodów

Rozdzielczość matrycy

Sposób komunikacji

System operacyjny

Temperatura otoczenia pracy

Typ czytnika kodów

Typ źródła

Uchwyt pistoletowy

Wymienne obiektywy

Wyświetlacz

Zasilacz w zestawie

Zastosowanie

Złącza

Znakowany materiał

Wyświetlanie 1–24 z 206 wyników

Jak działa ręczny skaner?

Bezprzewodowy skaner ręczny magazynowy przesyła zdekodowane dane (zawarte w kodzie kreskowym) do bazy komunikacyjnej, inaczej zwanej również stacją dokującą, wykorzystując częstotliwość fal radiowych (głównie 433MHz) lub Bluetooth. Ponadto stacja dokująca pełni również funkcję ładowarki. Przykładowo bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych Datalogic wykorzystujący częstotliwość do przesyłania danych – Bluetooth, może pracować nie tylko z bazą komunikacyjną, ale także może łączyć się z odbiornikiem Bluetooth znajdującym się w komputerze, laptopie czy smartphonie.

Bezprzewodowy tryb pracy skanerów ręcznych, umożliwia swobodną pracę na odległość (zasięg między skanerem a stacją dokującą zależy od rodzaju wybranej technologii komunikacji oraz warunków zewnętrznych). Zwiększa to mobilność podczas poruszania się po magazynie czy hali produkcyjnej. Ponadto dostępne w naszej ofercie innowacyjne czytniki bezprzewodowe pozwalają na odczytywanie kodów drukowanych na etykietach oraz kodów wykonanych w technologii DPM (bezpośrednie znakowanie na produkcie) w różnym oświetleniu czy pod różnym kątem. Ręczny skaner to gwarancja szybkiego i precyzyjnego odczytu danych, w nawet bardzo niesprzyjających warunkach.

Czytnik kodów kreskowych bezprzewodowy – zastosowanie

Ręczny skaner jest nie tylko praktycznym, ale i niezwykle wszechstronnym narzędziem, które swoje zastosowanie znajduje w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Jego głównym zadaniem jest automatyczne odczytywanie kodów kreskowych, które stanowią podstawę współczesnej logistyki. Wykorzystanie skanera ręcznego ułatwia pracę w miejscach, gdzie każda sekunda jest na wagę złota, co jest szczególnie ważne w halach magazynowych czy produkcyjnych, gdzie błyskawiczne zidentyfikowanie produktu lub komponentu może znacząco przyspieszyć cały proces.

Skanery ręczne są nieocenione także w branży logistycznej i transportowej, gdzie precyzyjność i szybkość przesyłek stanowi klucz do sukcesu. Dzięki nim pracownicy mogą szybko zidentyfikować daną przesyłkę, co pozwala na płynne i efektywne zarządzanie flotą transportową.

Firmy kurierskie to kolejny przykład na to, jak niezastąpione mogą być skanery ręczne. Przy olbrzymiej ilości paczek, które codziennie przewijają się przez ręce kurierów, manualne sprawdzanie adresów i numerów przesyłek byłoby niezwykle czasochłonne i niewydolne, a przede wszystkim obarczone wieloma pomyłkami. Dzięki skanerom kurierzy mogą w mgnieniu oka zidentyfikować przesyłkę i dostarczyć ją pod właściwy adres.

Skanery kodów kreskowych to urządzenia, które mimo upływu lat, nieustannie są modyfikowane i udoskonalane, by jak najlepiej spełniać oczekiwania swoich użytkowników. Twórcy tych urządzeń dokładają wszelkich starań, aby były one niezawodne, szybkie i wygodne w obsłudze. Dlatego też niezależnie od wielkości firmy, czy to mała firma rodzinna, czy wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwo, skanery ręczne stanowią podstawę ich codziennych operacji. Bez nich współczesna gospodarka nie mogłaby funkcjonować tak sprawnie, jak to ma miejsce dzisiaj.

Skanery ręczne w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz skanery ręczne magazynowe Datalogic, występujące w wielu wariantach. Proponujemy skanery:

  • bezprzewodowe i przewodowe,
  • półprzemysłowe i przemysłowe,
  • z bazą komunikacyjno-ładującą i bez niej,
  • komunikujące się z bazą o częstotliwość fal radiowych (433 MHz lub 910 MHz) i Bluetooth.

W Datalogic ELTRON oferujemy także inne urządzenia przydatne na hali przemysłowej czy magazynie. Znajdziesz u nas m.in.:

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem! Postaw na skanery magazynowe od Datalogic ELTRON!